Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Bekir imzayı iddialı attı!

YazarMesaj
X-FACTOR
Admin
Admin
X-FACTOR

İş/Hobiler : Kervansaray(Bodrum)İnternet Cafe
Lakap : TosuN
Hamachi IP : Değişiyo hep puhaaaa
Ruh Hali : Bekir imzayı iddialı attı! Sakin10
Takımı : Bekir imzayı iddialı attı! Fb10
Rep : 26082000

Bekir imzayı iddialı attı! Empty
MesajKonu: Bekir imzayı iddialı attı!   Bekir imzayı iddialı attı! EmptyÇarş. 24 Haz. 2009 - 15:37

Fenerbahçe, yeni transferi Bekir İrtegün ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.

Futbol kariyerinde uzun süre Gaziantepspor forması giyen Bekir, Fenerbahçe Şükrü Stadı 1907 Tribünü salonunda, Sportif Direktör Aykut Kocaman'ın da katıldığı törende, kendisini sarı-lacivertli renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.

Bekir, imza töreninin ardından çubuklu sarı-lacivertli formayı giyerek, saha içinde görüntü verdi. Sarı-lacivertli futbolcuya Fenercell hattı ve Fenerbahçe Taraftar Kartı da hediye edildi.

-''KORKMUYORUM...''-
Geçen sezonlarda Anadolu takımlarındaki performanslarıyla ön plana çıkıp, Fenerbahçe gibi büyük ekiplere geldikten sonra bekleneni veremeyen futbolcular bulunduğu ifade edilerek, hedefleri sorulan Bekir, ''Korkmuyorum, elimden gelenin en iyisini yapacağıma inanıyorum'' dedi.

Büyük camialarda yer almanın zor olduğunu, ortaya konulacak performansın devamlı olması gerektiğini ifade eden Bekir, ''Kalıcı olmak buralara gelmekten daha zor. Benden önce, sadece Fenerbahçe'de değil, diğer kulüplerde de tutunamayıp giden arkadaşlarım oldu. Bunda belki şanssızlıklar da geçerli olabilir veya başka etkenler vardır. Benim böyle bir korkum yok, kendine güvenen bir oyuncuyum. Yıllardır bu ligin önemli renklerinden birisi olan bir takımın kaptanı olarak buraya geldim. Yaşadığım çok şey var. Tecrübemin az olmadığına inanıyorum. Çok çalışmam gerektiğini, şansları iyi değerlendirmem gerektiğini düşünüyorum. Korkmuyorum. Elimden gelenin en iyisini yapacağıma inanıyorum'' şeklinde konuştu.

Fenerbahçe'ye transferinin ocak ayında gerçekleşebileceğini anımsatan Bekir, ''Ben de bunu çok istedim ama bir şekilde olmadı. Şimdi olması gerekiyormuş demek ki. Eski kulübüm Gaziantepspor'a, şehre ve taraftara bana verdikleri emek ve sevgiden dolayı teşekkür ediyorum. Geçen sezon Fenerbahçe adına çok iyi geçmedi ama yeni bir yapılanma ve güçlü bir kadro geliyor. Güzel hedefler var. Bu güzel mabette hedeflerimize ulaşacağımıza inanıyorum. Başkanımızın verdiği şampiyonluk sözlerine katkım olursa kendimi daha mutlu hissedeceğim'' diye konuştu.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda yıllarca yeni takımına karşı oynadığını, ancak bu stada sarı-lacivertli formayla çıkacak olmanın tarif edilemeyecek bir duygu olduğunu düşündüğünü anlatan Bekir, ''Umarım kısa zamanda bunu yaşarım. Çok büyük fark olduğu ortada. O günün gelmesini bekleyeceğim'' dedi.

Başkan Aziz Yıldırım'ın şampiyonluk sözünün takım üzerinde bir baskı yaratıp yaratmayacağı sorulan Bekir, ''Böyle olunca sorumluluk daha çok artıyor. Belki bu baskı yaratabilir ama bazen bu tip baskılar futbolda başarıyı getirebiliyor. Bunu göreceğiz. Çok büyük bir baskı olacağını tahmin etmiyorum'' diye konuştu.

Fenerbahçe'nin yeni yapılanması ve Aykut Kocaman'ın kendileri için büyük bir avantaj olacağını belirten Bekir, ''Yıllardır Süper Lig'de görev yapan hocalardan birisi olarak Aykut Kocaman'ın takımımıza maksimum katkı sağlayacağını, işin içinden çıkamayacağımız anlarda yardımcı olacağını düşünüyorum'' şeklinde konuştu.

-KOCAMAN: ''MÜCADELEYİ SONUNA KADAR BIRAKMAYAN BİR YAPI...''-
Törende Bekir'den önce söz alan Sportif Direktör Kocaman, geçen sezon Fenerbahçe'yi dışarıdan izlediğinde, görünen sıkıntılardan en önemlisinin sonuçtan çok takımın mücadele kalitesinin düşüklüğü olduğunu ifade ederek, bu sezonki transfer planlamasında buna dikkat ettiklerini vurguladı.

Kocaman şöyle konuştu:
''Dışarıdan baktığımızda Fenerbahçe'nin sıkıntılı bir görüntüsü vardı. Sonuçtan öte, takımın mücadele kalitesinin düşük olması göze çarpan bir şeydi. Bu sezon transfer planlamasında, Fenerbahçe Kulübü'nün en çok dikkat ettiği ve önemle üzerinde durduğu düşünce bu oldu. Yeni transferlerle birlikte Fenerbahçe en azından bir şeyi çevirebileceğini düşünüyor bu konuda. Maçı sonuna kadar oynayan mücadeleyi sonuna kadar bırakmayan, oyunu iki yönlü oynayan futbolcu yapısına dönüştürmek. Bekir de bu anlamda katkısı olacak bir oyuncu. Hem kendisi hem Fenerbahçe hem Türk futbolu için hayırlı uğurlu olsun.''

-BEKİR İRTEGÜN KİMDİR?-
20 Nisan 1984'de Elazığ'da dünyaya gelen Bekir İrtegün, futbola 1998 yılında Gaziantep Köy Hizmetleri'nde başladı. Bir yıl sonra Gaziantepspor'un altyapısına geçen Bekir İrtegün, 2001 yılına kadar burada oynadıktan sonra 2001-2002 sezonuna Gaziantepspor'un Paf takımında başlayıp sezon içinde Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'ne geçerek profesyonelliğe geçiş yaptı. Aynı sene içinde Gaziantepspor'a geri dönen Bekir İrtegün o sezon 1 maçta oynadı ve 2002-2003 sezonunda Gaziantep Büyükşehir Belediye'ye kiralandı. Genç oyuncu bu ekipte 35 maça çıkarken 2 de gol attı. Genç futbolcu bir sene burada oynadıktan sonra 2003-2004 sezonundan 2008-2009 sezonuna kadar da Gaziantepspor'da futbol hayatını sürdürdü. Gaziantepspor formasıyla 147 maçta 2 gol kaydeden Bekir İrtegün Turkcell Süper Lig'de yer alan başarılı savunma oyuncularından biri olarak dikkat çekti.

2000-2003 yılları arasında toplam 26 kez Türkiye A Genç Milli futbol takımı, 2 kez Türkiye 15 yaş altı Milli takımı, 8 kez Türkiye 16 yaş altı Milli takımı, 10 kez Türkiye 19 yaş altı Milli takımı, 6 kez Türkiye 20 yaş altı Milli takımı, 26 kez Türkiye 21 yaş altı Milli futbol takımı formalarını giydi. 2005 yılında Akdeniz Kupası'nda 5 kez olimpik milli takımda oynayan Bekir İtegün, 2007 yılında ise 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası grup elemelerinde Norveç maçında A Milli takım formasını giydi.

Bekir imzayı iddialı attı!
1 sayfadaki 1 sayfası