Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

beğeneceksinizzz

YazarMesaj
Misafir
Misafir
Anonymous

beğeneceksinizzz Empty
MesajKonu: beğeneceksinizzz   beğeneceksinizzz EmptyCuma 1 Ağus. 2008 - 2:38

Bir Sitede RastLadiğim Bir Yazı Ben Beğendim SizLerde Beğeneceksiniz Smile

Eve gitmek için 22:30 minibüsüne bindim... Hep aklımda olan,kafama takılan minibüs ambiyanslarını bir kere de "dikkatli" takip edeyim dedim... Başladım ne olup bitiyor "gözlemlemeye"... Aslında her bindiğimde gördüklerimi yine göreceğimi biliyordum... Ama dedim ya,bu sefer daha dikkatli... Ve gözlemlerim sonucu şu verileri elde ettim;

1)Minibüse binen amca veya abi, "selamünaleyküm" dediğinde,koro halinde"aleykümselam" beklenirken,1-2 kişi selam alır...(Dinen normal ama nedense"keşke herkes aynı anda aleykümselam dese" isteği beliriyor beyinde...

2)Yolculuk sırasında yaşlılara,hamilelere yer vermek durumunda kalmak istemeyen "GENÇLER" en köşede oturur... Örneğin:"Arka sol"

3)Eğer amca veya teyze ayaktaysa ve genç hala oturmaktaysa halk söylenmeye başlar...

4)"Şurdan 2 tam uzatırmısın evladım" cümlesi,minibüslerin demirbaş cümlesidir....

5)Şöföre güler yüzle ve sempatik ses tonuyla yaklaşıp "1 öğrenci" diyen 20 yaşını aşmış gençler "Pason varmı" sorusuyla beraber,eşekten düşmüşe dönerler...

6)Yazın,nedense minibüslerde cam kenarlarına ya yaşlı teyzeler oturur ya da yeni doğmuş bebeğini kucağına almış hanımlar..."Camı açarmısınız...Çok sıcak" diyesin gelir ama bir türlü cesaret edemezsin...

7)"20 milyon üstü kimin?" diyen şöföre "Beniiiiiim" diyesin gelir içinden, ama içinde patlar çoğu kez...

8)Minibüse binen kim olursa olsun,direk minibüsün içindeki insanları tarar... "Tanıdık var mı acaba?" bakışlı insanlardır bunlar... Sanki tanıdık olsa ne yazar? Ne yani.. Şöför kampanyamı başlattı?"Arabamızda tanıdığı olandan %20 daha az ücret alıyoruz" mu dedi?

9)"Müsait bir yerde inebilirmiyim?" diyeceğine,yanlışlıkla "Mükemmel bir yerde inebilirmiyim" dersen eğer; şöför sağda durur ve sana şöyle der : "Buyrun!Size layık değil ama..."

[Fatih YILDIRIM]

beğeneceksinizzz
1 sayfadaki 1 sayfası